Filmy i Seriale z Napisami – Pomys艂y na nauk臋 angielskiego 馃帴

Wykorzystaj popularne filmy i seriale w j臋zyku angielskim, kt贸re s膮 dost臋pne z napisami. To 艣wietny spos贸b na uczenie si臋 s艂ownictwa, akcentu i zwrot贸w w naturalnym kontek艣cie. Zacznij od film贸w i seriali, kt贸re ciebie interesuj膮. Obejrzyj najpierw z napisami w j臋zyku angielskim, a potem spr贸buj bez napis贸w, aby zwi臋kszy膰 swoje umiej臋tno艣ci s艂uchania.

Proponuj臋 nast臋puj膮ce tytu艂y film贸w i seriali brytyjskich dostosowanych do r贸偶nych poziom贸w zaawansowania j臋zykowego:

Poziom A1:

  • Film: “Paddington” (2014): To urocza przygodowa komedia opowiadaj膮ca o m艂odym nied藕wiedziu Paddingtonie, kt贸ry przybywa do Londynu z Peru. Film jest pe艂en humoru i ciekawych postaci, co sprawia, 偶e jest dost臋pny dla os贸b na poziomie A1. Film mo偶na obejrze膰 na platformach takich jak Amazon Prime Video, Google Play Movies, YouTube Movies, iTunes.
  • Serial: “Peppa Pig” (2004 – obecnie): Ten popularny serial animowany dla dzieci opowiada o przygodach 艣winki Peppy i jej przyjaci贸艂. Prosty j臋zyk i kr贸tkie odcinki s膮 idealne dla os贸b na poziomie A1. Odcinki s膮 dost臋pne w serwisach takich jak Netflix, YouTube.

Poziom A2:

  • Film: “Shaun the Sheep Movie” (2015): Kolejna animacja od tw贸rc贸w Wallace’a i Gromita, opowiadaj膮ca o przygodach owcy Shauna. Film jest pe艂en humoru i akcji, a prosty j臋zyk jest odpowiedni dla os贸b na poziomie A2. Film jest dost臋pny na platformach takich jak Amazon Prime Video, Google Play Movies, YouTube Movies, iTunes.
  • Serial: “Horrible Histories” (2009 – 2013): To edukacyjny serial komediowy, kt贸ry prezentuje histori臋 w zabawny spos贸b. Odcinki opowiadaj膮 o wydarzeniach i postaciach historycznych. Cho膰 mo偶e by膰 nieco wyzwaniem na poziomie A2, jest to 艣wietny spos贸b na nauk臋 historii i j臋zyka angielskiego. Serial mo偶na obejrze膰 na YouTube oraz niekt贸rych platformach edukacyjnych.

Poziom B1:

  • Film: “Harry Potter and the Sorcerer’s Stone” (Harry Potter i Kamie艅 Filozoficzny) (2001): Pierwszy film z serii opowiadaj膮cej o przygodach m艂odego czarodzieja Harry’ego Pottera. Cho膰 mo偶e by膰 nieco wymagaj膮cy dla os贸b na poziomie B1, to interesuj膮cy spos贸b na rozwijanie s艂ownictwa i rozumienia dialog贸w. Film mo偶na obejrze膰 na platformach takich jak Amazon Prime Video, Google Play Movies, YouTube Movies, iTunes.
  • Serial: “Sherlock” (2010 – 2017): Ten nowoczesny serial opowiada o przygodach detektywa Sherlocka Holmesa w dzisiejszym Londynie. Cho膰 j臋zyk i tempo mog膮 by膰 wyzwaniem na poziomie B1, to fascynuj膮cy spos贸b na rozwijanie umiej臋tno艣ci s艂uchania i zrozumienia. Serial jest dost臋pny w serwisach takich jak Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer.

Poziom B2:

  • Film: “Love Actually” (2003): Ta komedia romantyczna przedstawia wiele historii mi艂osnych, kt贸re si臋 splataj膮 w okresie przed艣wi膮tecznym w Londynie. To 艣wietny spos贸b na poznanie r贸偶nych odmian angielskiego j臋zyka i emocji. Film mo偶na obejrze膰 na platformach: Amazon Prime Video, Google Play Movies, YouTube Movies, iTunes.
  • Serial: “The Crown” (2016 – obecnie): Ten historyczny serial opowiada o 偶yciu kr贸lowej El偶biety II i brytyjskiej rodziny kr贸lewskiej. Chocia偶 mo偶e by膰 wyzwaniem na poziomie B2, dostarcza on ciekawych informacji o historii i kulturze Wielkiej Brytanii. Serial jest dost臋pny na platformie Netflix.

Poziom C1:

  • Film: “Atonement” (2007): To dramat kostiumowy oparty na powie艣ci Iana McEwana. Film porusza kwestie mi艂o艣ci, zdrady i b艂臋dnych oskar偶e艅 w kontek艣cie II wojny 艣wiatowej. J臋zyk i tematyka mog膮 by膰 wyzwaniem na poziomie C1. Film mo偶na obejrze膰 na platformach takich jak Amazon Prime Video, Google Play Movies, YouTube Movies, iTunes.
  • Serial: “Black Mirror” (2011 – 2019): Ten antologiczny serial z pogranicza science fiction i horroru bada wp艂yw technologii na spo艂ecze艅stwo. Ka偶dy odcinek stanowi oddzieln膮 histori臋, co pozwala na g艂臋bok膮 refleksj臋 nad r贸偶nymi aspektami wsp贸艂czesnego 偶ycia. Serial jest dost臋pny na platformie Netflix.

Dost臋pno艣膰 film贸w i seriali mo偶e si臋 zmienia膰 w zale偶no艣ci od regionu i czasu, wi臋c zawsze warto sprawdzi膰 aktualne oferty na wybranych platformach.

Pami臋taj, 偶e wybieraj膮c filmy i seriale, warto znale藕膰 te, kt贸re s膮 zar贸wno interesuj膮ce, jak i dostosowane do Twojego poziomu umiej臋tno艣ci j臋zykowych馃檪.

Shopping Cart