Najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania kryje w sobie wiele wyjątkowych miejsc do zwiedzania. Na niektóre może zabraknąć nam dnia, W tym państwie każdy znajdzie coś dla siebie- możemy zwiedzać miasta, muzea, katedry, stare kościoły. Czasem bardzo często jest zdecydować, które miejsce odwiedzić. Zobacz miejsca warte odwiedzenia w Wielkiej Brytanii.

Tower of London

Tower of London stoi nad brzegiem Tamizy. Nie można być w Londynie i go nie zobaczyć. Dawniej budynek ten był więzieniem. Zwiedzając Tower of London, możemy wejść do wielu ciekawych pomieszczeń. W wielu z nich znajdują się wystawy.

Stonehenge

Stonehenge to jeden z symbolów Wielkiej Brytanii. Jest to kilkadziesiąt nierównych kamieni ułożonych w kręgi. Miejsce to jest nazywane jedną z największych zagadek ludzkości- nikt nie wie, dlaczego powstała ta budowla. Zwiedzając, nie można wejść do kręgu. Możemy przejść jedynie ścieżką, z której można przyjrzeć się budowli. Stonehenge znajduje się 140 km od Londynu.

Zamek w Edynburgu

Zamek w Edynburgu to najsłynniejsza szkocka budowla. Znajdują się w nim klejnoty królewskie oraz “kamień przeznaczenia”, który kiedyś mianował monarchów. Jeśli zamek będziemy zwiedzać o pełnej godzinie, to usłyszymy wystrzały. Warto zwiedzać szkocki zamek z przewodnikiem, aby dowiedzieć się jak najwięcej. Zamek w Edynburgu znajduje się na wulkanicznej skale, więc podczas zwiedzania będziemy mogli zobaczyć piękną panoramę Edynburga.

Pałac Królewski Buckingham

Pałac Buckingham jest najsłynniejszym pałacem w Europie, a może i na świecie. Jest on miejscem zamieszkania Królowej Brytyjskiej- Elżbiety II. Możemy zwiedzić Pałac Buckingham z przewodnikiem. Podczas zwiedzania zobaczymy komnaty reprezentacyjne oraz ogrody. Można również zobaczyć wystawę królewskich prezentów oraz komnatę muzyczną, która powstała na cześć Księżnej Diany.

Przy Pałacu Buckingham możemy zobaczyć także uroczystą zmianę warty. Gwardziści są wtedy ubrani w swoje charakterystyczne stroje- czarne spodnie, czerwone tuniki i wysokie czarne czapki. W trakcie zmiany warty strażnicy przejmują obowiązek ochrony królewskiej. Uroczysta zmiana warty odbywa się o godzinie 11 w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Miasto Bath

Bath jest uzdrowiskowym miastem, które zostało wpisane na listę UNESCO. Możemy tam zwiedzić doskonale zachowane rzymskie łaźnie i pijalnie wód. Możemy zobaczyć tam także wiele budynków, które powstały w stylu georgiańskim. Wiele osób wierzy, że woda z Bath leczy różne przypadłości.

London Eye

London Eye to jeden z symboli Londynu. Jest to ogromy diabelski młyn położony nad brzegiem Tamizy. London Eye jest najwyższym diabelskim młynem w Europie. Jego pełny obrót trwa 35 min. Możemy wtedy cieszyć się cudowną panoramą Londynu.

Kynance Cove

Kynance Cove to zatoczka, która znajduje się w Kornwalii. Jest to zjawiskowe miejsce. Możemy tam zobaczyć piękną plażę i lazurową wodę. Jest to spokojne miejsce, które znajduje się z dala od miasta. Podczas odpływu możemy zwiedzić także okoliczne jaskinie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart